Thursday, August 18, 2022
HomeAktualitetEdhe e marta me shi, ja parashikimi i motit për sot

Edhe e marta me shi, ja parashikimi i motit për sot

-

Paraditja mbetet me vranësira dhe reshje prezente në veri dhe qendër të Shqipërisë.

Gjithashtu me reshje do të jetë dhe jugu i vendit, por do të jenë më të pakta.

Pritet që në orët vijuese moti të përmirësohet gradualisht në të gjithë vendin, duke bërë që nata të sjellë ndërpreje të reshjeve.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi serish jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts