Tuesday, August 9, 2022
HomeAktualitetFestat e fundvitit sjellin shtimin e fluturimeve, 12 mijë pasagjerë në Rinas

Festat e fundvitit sjellin shtimin e fluturimeve, 12 mijë pasagjerë në Rinas

-

 

Në aeroportin e Rinasit festa e fundvitit kanë sjellë shtimin e fluturimeve dhe të fluksit të udhëtarëve. Ka një rritje me 40% të numrit të udhëtarëve krahasuar me ditët e zakonshme të dhjetorit. Kjo si efekt i festave, por edhe uljes së çmimit të biletave pas ndryshimit të menaxhimit të aeroportit.

Rreth 12 mijë pasagjerë qarkullojnë këto ditë festash në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, në më shumë se 40 fluturime me linja direkte në ditë.

Aeroporti ka rritur edhe numrin e destinacioneve për vitin 2021 në krahasim me 2019-ën, gjë e cila i jep qytetarëve mundësi zgjedhjesh drejt vendeve të ndryshme europiane, ndërsa marrëveshje të reja janë nënshkruar për fluturime direkte edhe me vendet arabe.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts