Thursday, August 18, 2022
HomeAktualitetKthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

-

Dita e sotme do të vijojë në ndikimin e masave të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti të jetë i kthjellët.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin ku më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore.

Sipas MeteoAlb, ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por mesdita ruan të njëjtat vlera termike duke u luhatur nga 0°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts