Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetPublikimi i listës së pagave, deri tani 4 të arrestuar, Prokuroria do...

Publikimi i listës së pagave, deri tani 4 të arrestuar, Prokuroria do dalë në konferencë

-

Mësohet se dy prej tyre janë specialistë të IT dhe prokuroria pritet të dalë me një konferencë. Mësojme se janë prerë 5 fletëarreste.

Njëri prej të arrestuarve është specialisti A.A është arrestuar, pasi është vërtetuar që nga kompjuteri i tij janë marrë të dhënat dhe janë shpërndarë në persona të tretë.


09:18 Publikimi i listës së pagave, arrestohen 2 specialistë IT

Dy persona janë arrestuar pas skandalit të publikimit të listës së pagave dhe të dhënave personale të mbi 600 mijë qytetarëve.

Bëhet fjalë për 2 specialistë të IT. Dy specialistët e IT kanë marrë të dhënat dhe i kanë shpërndarë tek një person i tretë.

Janë arrestuar 2 specialistë që kanë punuar pranë AKSHI-t. Pritet që të ekzekutohen edhe 2 urdhër ndalime të tjera. Është vërtetuar që të dhënat kanë dalë nga zyra e tatimeve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts