Saturday, December 10, 2022
HomeAktualitetI ftohti artik godet Ballkanin, ja si do të jetë moti sot

I ftohti artik godet Ballkanin, ja si do të jetë moti sot

-

I ftohti artik do të godasë rajonin e Ballkanit dhe për pasojë edhe Shqipëria do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët por të ftohtë në të  gjithë territorin e vendit.

Sipas MeteoAlb, pritet që orët në vijim të mbeten nën dominimin e masave të ftohta artike duke diktuar mot të kthjellët por shumë të ftohtë.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°c deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare në toke dhe në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,601FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts