Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetTë bllokuar mes borës, 200 familje në Vermosh pa rezerva ushqimore, apeli...

Të bllokuar mes borës, 200 familje në Vermosh pa rezerva ushqimore, apeli për ndihmë

-

Rreth 200 familje në Vermosh të Malësisë së Madhe janë pa rezerva ushqimore si shkak i përkeqësimit të motit dhe borës që ka mbuluar atë zonë. Po ashtu mungon edhe baza ushqimore për bagëtitë.

Në këtë mënyrë bashkia Malësi e Madhe i ka bërë një kërkesë zyrtare Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile për të dërguar ndihma ushqimore si dhe bazë ushqimore për bagëtitë bën të ditur kryebashkiaku Tonin Marinaj.

Sa i përket rrugëve Bogë-Qafë Thore, aksi që të lidh me fshatin turistik të Thethit dhe aksi tjetër Tamarë-Vermosh janë të hapura shprehet kryebashkiaku i Malësisë së Madhe.

Rikthimi i reshjeve të borës këto dy ditë ka përkeqësuar situatën për familjet që jetojnë në zonat e thella të Malësisë së Madhe. Akset kryesore mbahen të hapura por problem mbeten rrugët dytësore të këtyre fshatrave malor.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts