Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetReshje shiu në verilindje dhe jug të vendit, parashikimi i motit për...

Reshje shiu në verilindje dhe jug të vendit, parashikimi i motit për sot

-

Vijon e qëndrueshme situata e atmosferike në të gjithë territorin e vendit duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat të jenë dominante.

Sipas MeteoAlb, gjatë orëve të pasdites dhe në vijim pritet shtim i vranësirave në zonat verilindore- juglindore, duke sjellë reshje të pakta dëbore, ndërsa shira të dobët do të bien në jug të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish në mëngjes por mesdita sjell rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim deri në 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts