Wednesday, November 30, 2022
HomeAktualitetÇadrat me vete, ja parashikimi i motit për sot

Çadrat me vete, ja parashikimi i motit për sot

-

Përsa i përket, situatës atmosferike në vendin tonë, kthjellimet dhe vranësirat do të jenë dominante gjatë orëve të paradites por pasdite dhe në vijim pritet shtim i vranësirave, duke sjellë reshje të pakta shiu si fiillim në zonat malore dhe gradualisht përfshijnë të gjithe territorin e vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen me 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°c deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 2-3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,590FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts