Saturday, December 10, 2022
HomeAktualitetReshje shiu e temperatura të ulëta, ja parashikimi i motit për sot

Reshje shiu e temperatura të ulëta, ja parashikimi i motit për sot

-

Edhe dita e sotme do të shoqërohet me reshje të shiut.

Sipas Metoalb, pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu në zonat bregdetare dhe të ulëta, ndërsa në zonat malore reshje dëbore.

Ndërkohë në mesditë parashikohet të ketë kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatar në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,601FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts