Saturday, August 13, 2022
HomeAktualitetJep dorëheqjen drejtori i Hekurudhës shqiptare

Jep dorëheqjen drejtori i Hekurudhës shqiptare

-

Drejtori i Hekurudhës shqiptare, Ani Dyrmishi ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

Ai mbante këtë post prej vitit 2018 dhe është larguar për arsye personale.

Dyrmishi, njëherësh edhe kryetar i Këshillit Bashkiak të Durrësit, i janë bërë dy atentate gjatë kohës që ishte emëruar si drejtor i hekurudhave shqiptare.

Në tetor të vitit Partia Demokratike denoncoi se ishte qëlluar me breshëri në drejtim të makinës së tij dhe se policia po fshihte ngjarjen.

Ani Dyrmishi, në atë periudhë, tha se atentati nuk ishte bërë ndaj tij, edhe pse e kishte përdorur disa herë atë makinë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts