Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetShi deri në mbrëmje dhe temperatura të ulëta, ja parashikimi i motit...

Shi deri në mbrëmje dhe temperatura të ulëta, ja parashikimi i motit për sot

-

Kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik përgjatë territorit shqiptar do të sjellë, vranësira të dendura dhe shira në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, në zona të thella malore priten reshje të dobëta dëbore.

Kjo situatë e paqëndrueshme atmosferike do të vijojë deri vonë në mbrëmje kur pritet përmirësim graduali i kushteve të motit, duke larguar reshjet nga i gjithë territori.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes por mesdita sjelle rënie të ndjeshme të tyre luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë me shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi permannet verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3-4 balle.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,431FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts