Tuesday, August 16, 2022
HomeAktualitetRriten temperaturat, parashikimi i motit për sot

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot

-

Territori Shqiptar në pjesën më të madhe të tij do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta vranësirash.

Sipas metoalb, gjatë orëve në vijim ku kthjellimet do të jenë të pranishme pothuajse në të gjithë territorin, përjashtuar zonat malore ku priten herë pas here zhvillim i vranësirave duke sjellë shira të karakterit lokal.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts