Monday, August 15, 2022
HomeAktualitetTopalli prek me fjalët për Nishanin, kujton takimin me të shumë vite...

Topalli prek me fjalët për Nishanin, kujton takimin me të shumë vite më parë

-

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, shpreh ngushëllime për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani, në moshën 56-vjeçare.

Në një mesazh në “facebook”, Topalli thekson se Nishani ka një histori të veçantë njerëzore dhe pollitike, ndërsa kujton edhe një takim me të shumë vite më parë.

Topalli shprehet se është takuar me Nishanin, para se ai të bënte një operacion të vështirë dhe ku askush nuk e dinte si do të shkonte.

Mesazhi i Topallit:

 

 

Lamtumire President Nishani!

Bujar Nishani ka nje histori te vecante njerezore dhe politike. Pak njerez ne politike kane patur aq poste te rendesishme dhe te kene dalur nga to me respekt e dinjitet.
Edhe ne jeten personale ka kaluar sfida jo te vogla duke u perballur me jeten.
Kujtoj ,shume vite me pare, kur u takuam para se te bente nje operacion te veshtire. Askush nuk e dinte si do shkonte. Operacioni ishte teper delikat, por ai edhe ne ate situate fliste me qetesi dhe vetekontroll.
Shpresova se do ia dilte edhe kesaj here.
Me pikellim te madh shpreh ngushellimet me te thella per Odeten, femijet e familjen e tij me te gjere,per miqte dhe bashkepunetoret e tij!
Bujar Nishani i ka bere nder familjes, vendit dhe Partise Demokratike!
Pushofsh ne paqe mik!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts