Wednesday, August 10, 2022
HomeAktualitetMinistria e Jashtme: Nga 1 qershori drejt Italisë do të udhëtohet pa...

Ministria e Jashtme: Nga 1 qershori drejt Italisë do të udhëtohet pa “green pass”

-

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar masat e reja të vendosura nga Italia për udhëtimet drejt këtij vendi.

Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se autoritetet në Itali kanë vendosur, që duke filluar nga data 01 qershor 2022, nuk do të aplikohet kriteri i paraqitjes së ‘green pass’: certifikatë vaksinimi, shërimi apo test negativ.

Gjithashtu bëhet me dije se udhëtimet lejohen për çfarëdo arsye.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts