Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetGati 4 mijë karta SIM angleze me postë në Rinas

Gati 4 mijë karta SIM angleze me postë në Rinas

-

Gati 4 mijë karta SIM angleze kanë mbërritur me postë në Rinas.

Policia informon se më 9 qershor 2022 Njësia “C” për Hetimin e Krimit Kompjuterik, ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit M. H., për veprat penale “Mashtrimi kompjuterik” dhe “Shitja e paautorizuar e kartave SIM”, pasi në adresë të këtij shtetasi, ka ardhur me postë, në Rinas, një pako postare me 3991 karta SIM angleze.

Mësohet se pakoja postare kishte destinacion një adresë në zonën e Ish Bllokut.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,431FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts