Wednesday, February 21, 2024
HomeAktualitetKryetari i bashkisë Shkodër në një takim në zonën Ana e Malit...

Kryetari i bashkisë Shkodër në një takim në zonën Ana e Malit premton se nuk do të ndalemi së përmirësuari shërbimet dhe rritur investimet në infrastrukturë, institucione arsimore.

-

Nepermjet nje postimi ne Facebook, kryetari i bashkise Shkoder Bardh Spahia, ka ndare takimin e tij ne zonen Ana e Malit.

Postimi i plote:

Duke dëgjuar banorët e çdo njësie vendore, e kemi më të lehtë t’i çojmë aty ku realisht janë nevojat, investimet dhe shërbimet publike.

Ana e Malit është një prej njësive administrative që plagën më të madhe ka patur përmbytjet ndër vite, aty ku edhe kemi përqëndruar investimet më të mëdha për parandalimin. Asnjëherë nuk janë të mjaftueshme dhe prandaj nevojitet edhe mbështetja e pushtetit qëndror, që fatkeqësisht nuk ka qënë aty ku duhet. Nuk do të ndalemi së përmirësuari shërbimet dhe rritur investimet në infrastrukturë, institucione arsimore etj.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts