Saturday, July 20, 2024
HomeAktualitetI ftuar në emisionin ‘’Prespektivë’’ Fatjon Hoxha, drejtor në shtepinë e të...

I ftuar në emisionin ‘’Prespektivë’’ Fatjon Hoxha, drejtor në shtepinë e të moshuarve Shkodër

-

Ne emisionin ‘’Perspktive’’ te Tv1 Channel kete te enjte eshte diskutuar per moshen e trete. Rendesia qe i jepet kesaj kategorie , por edhe vemendja e shtuar ndaj tyre kane qene ne fokusin e vemendjes . Problematika me e madhe eshte tejmbushja e institucioneve rezidenciale te te moshuarve  edhe kerkesa e vazhdueshme per te akomoduar te moshuarit ne keto institucione . I ftuar ne emisionin ‘’Prespektive’’ Fatjon Hoxha, drejtor ne shtepine e te moshuarve Shkoder.

Hoxha: Mosha e trete eshte kategoria qe ka me shume nevoje per perkujdesje. Deri tani di te them se cdo gje ka shkuar mire, panvarsisht peripecive qe hasen gjate rruges se punes tone. Kur arrijne te harmonizohen te gjithe faktoret me njeri tjetrin cdo gje shkon ashtu sic duhet. Une jam moshe e re dhe nuk e kisha menduar se ne kete moshe do te kisha mundesi te sherbeja per kete shtrese por eshte nje privilegj i madh. Deri tani kemi arritur te kemi fjale te mira si nga te moshuarit dhe nga familjaret.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts