Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetSituata e krijuar nga reshjet e shiut ne qarkun e Shkodres...

Situata e krijuar nga reshjet e shiut ne qarkun e Shkodres…

-

Situata e fundit e pasojave nga reshjet: ne njesine administrative Guri i Zi jane evakuar 13 familje qe i perkasin kryesisht fshatit Kuc. Ndersa 5 familje jane evakuar nga lagjja Bahcallek. Ura e Bahcallekut vazhdon te jete e bllokuar per shkak te perbytjeve tek harku i Berdices. Aktualisht qarkullimi i automjeteve kryhet nga aksi i Gurit te ZI. Ne Dajc deri ne keto momente nuk ka shetesime ndersa ne Ana e Malit permbytjet kane bllokur rrugen e Obotit ne nje segment prej 200 m dhe eshte bere e pakalueshme. Kurse ujrat e Bunes kane nisur te shtrihen ne oborret e shtepive. Ne Malesi te Madhe vazhdon edhe ne keto momente operacioni per gjetjen e dy viktimave qe humben jeten ne vershimet e perroit te Boges.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts