Wednesday, February 1, 2023
HomeAktualitetDitë me diell por temperatura deri -3 gradë C. Parashikimi i motit...

Ditë me diell por temperatura deri -3 gradë C. Parashikimi i motit për sot

-

Vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme por të ftohta këtë të enjte.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare.
Përgjatë akseve rrugore në zonat malore ka prezencë të akullit. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen:

në zona malore -3 deri 3°C

në zona e ulëta -2deri 12°C

në zona bregdetare 2 deri 12°C

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts