Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetTërmeti tronditi Turqinë dhe Sirinë, Imam Muhamed Sytari: bekime e forcë për...

Tërmeti tronditi Turqinë dhe Sirinë, Imam Muhamed Sytari: bekime e forcë për kapërcimin e kësaj situate të vështirë në këto ditë të acarta

-

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari ka reaguar pas tërmetit të fortë që goditi mëngjesin e sotëm Turqinë.

Postimi i plote:

Allahut të Madhëruar i lutemi që katastrofa natyrore që ka përfshirë mëngjesin e kësaj dite, disa zona në Türkiye dhe në Siri, të kapërcehet sa më shpejt dhe me sa më pak dëme ndër njerëz.
Shehidët e këtij tërmeti t’i mëshirojë, të plagosurve t’ua lehtësojë dhe dy popujve t’i japë mbarësi, bekime e forcë për kapërcimin e kësaj situate të vështirë në këto ditë të acarta.
I lutemi Allahut të Madhëruar të na ruajë nga sprovat e kësaj bote, të na udhëzojë drejt më të mirës dhe të na zgjojë nga gjumi i hutimit.
Imam Muhamed B. Sytari
6 shkurt 2023

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts