Wednesday, March 29, 2023
HomeAktualitetQindra hektarë pyje e kullota përfshihen nga zjarri

Qindra hektarë pyje e kullota përfshihen nga zjarri

-

Qindra hektar pyje e kullota të bashkisë Klos në rretin e Matit janë përfshirë nga zjarri.

Zjarri i fuqishëm i avancuar dhe nga era ka arritur deri në aksin nacional Qafë e Buallit, Klos duke rrezikuar qarkullimin e automjetev.

Zjarri është përhapur edhe në pyjet e territorit të bashkisë Bulqizë ku siç shihet edhe nga pamjet i gjithë qyteti i Bulqizës është mbuluar nga tymi.

Edhe pse dy zjarrrfikëse shkuan në vendgjarje nuk mundën ta neutralizojnë zjarrin pasi e kishin të vështirë për shkak të terrenit të vështirë.

Ndërkohë policia ka nisur hetimet rreth shkaqeve të rënjes së zjarrit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts