Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetJa parashikimi i motit për sot

Ja parashikimi i motit për sot

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata dhe relativisht të nxehta me origjinë jugore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në zonën e veriut. Duke filluar nga orët e vona të mbrëmjes shtim vranësirash deri të dendura duke filluar nga ultësira perëndimore për tu shtrirë më pas në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore erë intensive dhe shpejtësi deri në 15m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts