Monday, June 24, 2019

Trebicka- Ramës: Le të shkojë të hajë makarona poshtë urave në...

Protesta e aktore ka vazhduar fuqishëm, ku madje këtë radhë kishin marrë edhe një mbështetje të madhe nga qytetarët e Tiranës. Edhe në këtë protestë...

Problemi me kabinat, 51.3% nuk janë në pronësi të OSHEE, kompania...

  Jo të pakta janë rastet kur defektet në kabina elektrike private duan kohë për të marrë zgjidhje duke lënë pa energji për një kohë...

‘Negociata me kushte për Shqipërinë’

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Mass ka komentuar çështjet e zgjerimit të Bashkimit Europian. Në një editorial në ‘Atlantic Council’, ai shkruan se nëse...

Marjana Kondi pas sherrit me Kumbaron: Të heq natën nga puna...

Aktorja Marjana Kondi ka reaguar pas lajmit  lidhur me një debat që ajo zhvilloi me ministren e Kulturës Mirela Kumbaro. Përmes një statusi në...

Meta takon kreun e Bundestagut gjerman: Negociatat sinjal pozitiv për rajonin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit sot nga Presidenti i Bundestagut të Gjermanisë, Dr. Wolfgang Schäuble. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për ndihmën...

Fitër Bajrami, domethënia e emrit të festës dhe rëndësia e saj

Me përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, të gjithë ata që agjëruan do t`i kthehen përditshmërisë ditore të tyre, që nga dita e...

A do të vazhdojnë reshjet? Ja çfarë sjell moti gjatë fundjavës

Në një kohë kur sot zonat Qendrore dhe Juglindore janë përfshirë nga reshjet e shiut, që parashikohet të vijojnë deri në orët e vona...

Qëlloi me vezë Erion Veliajn, procedohet penalisht 21-vjeçari

Procedohet djali që qëlloi me vezë kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj paraditen e djeshme në Tiranë. Ngjarja u regjistrua në mometin kur Veliaj po hynte...

Gëzuar Bajramin! Një urim nga ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh urimi, besimtarëve myslimanë sot me rastin e festës së tyre të Bajramit. "Gezuar Bajramin! - shkruan Berisha....

Mesazhi Amerikan për Shqipërinë me rastin e Fiter Bajramit

Diplomatë, ambasadorë, krerë të shtetit, politikanë, aktorë dhe qytetarë të thjeshtë përcjellin sot urimin për të gjithë komunitetin mysliman për festën e Fiter Bajramit. Ambasadori...

Artikujt e fundit