Saturday, February 23, 2019

Kostoja e apartamentit në Tiranë i rrezikon karrierën anëtarit të Gjykatës...

  Data 23 qershor e vitit 2011 ishte një ditë e shënuar në karrierën e gjatë të gjyqtarit Fatmir Hoxha. Pas dy dekadash si pjesë...

Gati lejet e legalizimeve në qarkun e Shkodrës, ALUIZNI publikon listën...

  ALUIZNI publikon listën me 205 personat që kanë gati lejet e legalizimeve në qarkun e Shkodrës. Përfituesit duhet të tërheqin lejet dhe më pas...

Asistencë teknike dhe logjistike nga Austria për Ministrinë e Brendshme

Ministria e Brendshme e Austrisë do të ofrojë asistencë teknike dhe logjistike për Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit. Një fakt i tillë iu...

Vlahutin: Drejtesia “nena” e reformave, Ambasadorja e BE kerkon qe qytetaret...

  “Reforma në drejtësi është nëna e të gjitha betejave”. Kështu u shpreh përpara të rinjve të universitetit “Luigj Gurakuqi”, shefja e diplomacisë Europiane në...

Vlahutin: Keni kaq shume per te qene krenar, Ambasadoret e BE...

  Java Europiane këtë vit nisi ndryshe. Nga Shkodra 9 ambasadorë të vendeve të bashkimit Europian zgjodhën ta nisin ditën me një parakalim në biçikleta,...

Azilkërkuesit prishën imazhin e Shqipërisë, Ambasadorja Franceze komenton reaksionin zinxhir te...

Azilkërkuesit prej kohësh janë kthyer në një shqetësim serioz për vendet Europiane, e ku Franca kryeson. Fakt ky që e bëri edhe ambasadoren e...

Parandalimi kultivimit te narkotikeve, Prokuroja Cufi: Deri tani ky vit ne...

Ky vit po tregon nje ndryshim shume te madh sa i perket trafikimit te lendeve narkotike ne Shkoder. Eshte mjaft pozitiv fakti qe deri...

“Nëse jemi shkodran, nuk merremi me droge”, Millja: Nuk ka vend...

Nga janari i këtij viti dhe deri ne ditët e sotme, ne territorin e Qarkut te Shkodrës është zbuluar vetëm një rast i kultivimit...

“Rruga e Kombit”, brenda 60 ditëve ndryshimi i tarifës për banorët...

  “Qeveria do të propozojë një ndryshim të rëndësishëm të tarifës së ‘Rrugës së Kombit’ për gjithë banorët e Kukësit, sepse ishte e papërballueshme dhe...

Procedohen drejtorët e Arsimit në Lezhë dhe Mirditë.

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë pas ngritjes së shqetësimit publik në lidhje me mungesën e energjisë elektrike në shkollën Orosh të Mirditës, ka...

Artikujt e fundit