Tuesday, March 19, 2019

Sinoptikanët: Sot Shqipëria zbardhet nga bora, ja ditët më të ftohta...

Ditëve të para të janarit me temperatura gati karakteristike për stinën e vjeshtës po iu vjen fundi. Sinoptikanët parashikojnë reshje bore duke nisur nga...

Ish-ministri i PD: Çako duhet të ishte larguar me kohë

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj.   Demiraj,është shprehur se 2017-a ka...

Bushati takon ish-kryeminstrin suedez/ Bildt: Çështjet e ballkanit do të jenë...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka zhvilluar një drekë pune me ish-kryeministrin dhe ish-ministrin e Jashtëm të Suedisë, Carl Bildt. Lajmi...

Denoncimi i qytetarit dixhital/ Kryebashkiaku nuk jep leje ndertimi per qytetaret

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar kryebashkiakun e Belshit, Arif Tafanin. Ky i fundit nuk u jep leje ndërtimi qytetarëve nëse nuk blejnë materiale ndërtimi në...

Hysni Burgaj uron 105 vjetorin e policise dhe kujton Artan Cukun

Ish-drejtori i policisë së shtetit, Hysni Burgaj, u ka uruar 105 vjetorin e krijimit uniformave blu. Përmes një statusi në fb, Burgaj teksa ka falenderuar...

Sherr midis dy efektiveve te policise se Qarkut Lezhe

Një sherr midis dy efektivëve të policisë ka ndodhur ditën e sotme në ambjenetet e komisaritit të Lezhës. Në njoftimin zyrtar të policisë, bëhet e...

Mberrin ne Shkoder Drejtori i Pergjithshem i Policise

Pas drekes e dites se Shtune,drejtori i komanduar i Policise se Shtetit,Rebani Jaupi, ka mberritur ne Shkoder lidhur me ngjarjen qe ndodhi sot ne...

Dëmtohet rruga në Krujë, 5 fshatra rrezikojnë të mbeten të izoluara

Rruga që lidh 5 fshatra me qytetin e Krujës është në rrezik shembje duke rrezikuar izolimin për banorët e fshatrave.Banorët kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme...

Rama thumbon serish mediat: Disa lajme i kane te thjeshta per...

Gjatë takimit me banorët e Rrëshenit kryeministri Rama ndër të tjera ka folur edhe për dy rastet e publikuara në emisionin “E diela Shqiptare”....

Lamtumirë Rexhep Çeliku! Përcillet për në banesën e fundit Nderi i...

Mes lotëve dhe duartrokitjeve të lamtumirës është përcjellë për në banesën e fundit Nderi i Kombit Rexhep Çeliku. Në homazhe morën pjesë personalitete të shumtë...

Artikujt e fundit