Monday, June 24, 2019

Një President trendy/ Meta i ikën Tiranës zyrtare dhe promovon Alpet...

Presidenti Ilir Meta është larguar për pak çaste nga ‘zhurma’ politike dhe zhvillimet e fundit në vend, ndërsa shihet i qeshur diku mes maleve. Në...

Blerja e drejtësisë, Lu: Gjyqtari i korruptuar ndau nënën e dhunuar...

Ambasadori amerikan ka sjellë sërish histori personale për të mbështetur akuzat e tij publike të artikuluara herë pas herë për korrupsion në gjyqësor. Duke folur...

Lu, politikanëve shqiptarë: S’ka vdekur reforma në drejtësi por mundësia që...

Ambasadori amerikan Donald Lu ka risjellë edhe njëherë në vëmendje reformën në drejtësi, duke iu referuar si një përparësi dhe investim i qeverisë amerikane. Diplomati...

Donald Lu: Jepni fund epokes kur Prokurori i Përgjithshëm mbron politikanët...

  Donald  Lu:  Sistemi i ri nuk mund të ketë një prokuror të Përgjithshëm që nuk ndjek askënd penalisht. Të dyja palët duhet ti japin fund epokës...

Vlahutin ‘ngre’ zërin për gazetarët: T’u rishikohen kushtet e punës, punojnë...

Ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin ka ngritur sërish zërin për kushtet e punës dhe statusin e gazetarit në Shqipëri. E pranishme në Forumin e...

Shumica e fëmijëve jetojnë në varfëri, Avokatja e Popullit kërkon reformim...

  Avokatit i Popullit deklaron se shërbimet sociale vendore kanë nevojë për përfshirjen e disiplinave të ndryshme mjekësore, sociale, juridike dhe arsimore. Në konferencën e Avokatit...

SI PRITET TË JETË MOTI SOT, NDRYSHIMI DRASTIK I TEMPERATURAVE

Gjatë ditës së sotme moti do të karakterizohet nga kthjellime të shpeshta dhe vranësirat kalimtare do të dominojnë në zonën qëndrore. Gjatë mesditës vranësirat shtohen...

Gara për Kryeprokuror, sot afati i fundit për aplikimet

Dita e sotme është afati i fundit i lënë në dispozicion për kandidatët për të aplikuar për Prokuror të Përgjithshëm të pëkohshëm. Afati përfundimtar...

Shpallet kandidimi për anëtarë të Bordit Mbikëqyrës të Agjencisë për Mbështetjen...

Kryeministria ka shpallur njoftimin për kandidim për anëtarë të Bordit Mbikëqyrës të Agjencisë për Mbështetjen e Shoqërisë Civile. Konkurrimi është i hapur për përfaqësues që...

Vrasja e Aleksandër Ndokës, Haki Çako mbledh Policinë e Lezhës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako po zhvillon prej rreth një ore një takim me dyer të mbyllura në Policinë e Lezhës. Takimi vjen...

Artikujt e fundit