Saturday, February 23, 2019

Gazetari italian: Permendet ne pergjime ish-ministri Tahiri. Prokuroria ka prova

Gjatë një lidhje telefonike për ‘News24’, gazetari i ‘Meridionews’ Dario De Luca që publikoi dosjen e përgjimeve të grupit “Habilaj” ka thënë se Gjykata...

Bluzat e bardha i zbulojne 40 vjeçarit 639 gozhda në stomak

Mjekët janë përballur me një rast të rrallë në Kolegjin Mjekësor të Kolkatas në Indi, kur një pacienti i janë hequr plot 639 gozhda...

Mësuesit në “votime” për drejtorët

I ngjashëm me një proces votimi, mësuesit do të vlerësojnë punën e drejtorit të shkollës. me një flet standarde sipas urdhrit të ministres Nikolla,...

Lajmi i rreme/Pas lajmit për vdekjen e tij, reagon për herë...

Një lajm aspak i mirë ka qarkulluar mbrëmjen e djeshme në portalet shqiptare, që këngëtari Sabri Fejzullahu ka ndërruar jetë. Fatmirësisht ky lajm nuk...

2 nentori, dita e purgatorit

  Besimtaret e Krishtere kujtojne te afermit qe nuk jetojne me Me lule në duar, qirinj dhe lutje besimtarët e krishterë i janë drejtuar këtë 2...

“Trekëndëshi i Rotterdamit” vjen në Shqipëri për emigracionin e paligjshëm, vizitë...

Lufta kundër emigracionit të paligjshëm, trafikimit të qenieve njerëzore dhe krimet të organizuara është në fokus të vizitës së një delegacioni të lartë hollandez. Ky...

“Jeni të paditur”, Meta i merr në mbrojtje gazetarët dhe sfidon...

Pas qëndrimit që kryeminsitri Edi Rama ka shprehur ndaj gazetarëve në përfundim të seancës së kaluar plenare, ka reaguar edhe Kreu i Shtetit. Teksa...

Pritja në presidencë, Meta: Askush të mos intimidojë gazetarët

Presidenti Ilir Meta organizoi një takim me gazetarët në presidencë ku bëri apel për mos intimidimin e gazetarëve. “Askush të mos intimidojë për asnjë arsye...

Ekspozohet koleksioni i rrallë i kartëmonedhave të shtetit shqiptar

Ekspozita “Fragmente të historisë së Shtetit Shqiptar përmes kartëmonedhave” është çelur për herë të parë në teatrin “Skampa” Elbasan. Kjo ekspozitë vjen përmes një koleksioni...

AKU mbyll merkaton e Rusit

Aku mbyll Merkaton e mishit ne Rus! Tregtaret te revoltuar kerkojne sqarime mbi arsyet, pasi sipas tyre kane te plotesuar te gjitha kushtet higjeno-sanitare!...

Artikujt e fundit