Friday, February 23, 2018

Sajmir Tahiri ka shmangur çdo komunikim mediatik,heshtje misterioze…

Më 1 tetor 2018, policia e Elbasanit ndaloi një automjet ku u gjendën mbi 860 mijë euro, por edhe dy patentat e mjeteve lundruese...

Moti me reshje shiu, sipas meteorologeve rrezikojme permbytje

Orët e vona të pasdites dhe dita e nesërme sjellin reshje shiu, që sipas meteorologëve rrezikojnë të sjellin edhe përmbytje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë,...

2017, viti më i nxehtë që kemi parë

Viti 2017 është një nga vitet më të ngrohta, sipas shifrave të përkohshme nga Organizata Botërore Meteorologjike. WMO thotë se ka gjasa të ketë qënë...

Pasaporta për qytetarët e Kosovës? Ja si përgjigjet Gramoz Ruçi

  Kërkesën e Presidentit Thaçi që kosovarët të pajisen me pasaporta shqiptare për të qenë të lirë të lëvizin në vendet shengen, kryetari i Kuvendit...

“Të pamëshirshëm dhe brutalë”, Daily Mail: Si po i nxjerrin shqiptarët...

Media prestigjoze angleze Daily Mail i ka kushtuar një artikull bandave kriminale shqiptare në Britaninë e Madhe dhe hegjemonisë së tyre kohët e fundit...

Çfarë po ndodh me Liqenin e Shkodrës ? Specialisti jep alarmin

Liqeni i Shkodrës po shkon çdo ditë e më tepër drejt degradimit. Alarmi jepet nga specialisti në Shkodër Sulejman Vekshari. Ai tregon se liqenit...

Orest Sota pre e pergjimeve,kapja e tij nuk ka qene nje...

Provat e fundit që po dalin orë pas ore tregojnë se rënia në kurth e 25-vjeçarit Orest Sota nuk ka qenë thjeshtë një rastësi. Lidhjet...

Propozimi i Majkos: Ja si do të votojnë emigrantët

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko i ka dorëzuar Komisionit të Reformës Zgjedhore një dokument, që mund të shërbejë si manual për regjistrimin e emigrantëve...

Në gusht erdhi në Durrës me jahtin luksoz, pse u arrestua...

Arabia Saudite njoftoi arrestimin mbreme te investitorit të shquar miliarder Princit Alwaleed bin Talal, i cili vizitoi ne gusht edhe vendin tone, duke u...

Haradinaj optimist për vizat: Deri në fund të vitit presim lajme...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se deri në fund të vitit Kosova duhet të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave. Por...

Artikujt e fundit