Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim

0
633

Lezhë
Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim
Nga struktura e Komisariatit të Policisë Lezhë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, u kap shtetasi në kërkim :
Vitor Gjini, 22 vjeç , banues në Ishull Shëngjin – Lezhë
Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë , me vendimin Nr. 497 datë 15.11.2015, ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë ” Arrest në burg”.
Veprat penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit” “Prishje e qetësisë publike” parashikuar nga nenet 278 dhe 274 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY