Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetE shtuna “pushim” edhe për trafikun rrugor !

E shtuna “pushim” edhe për trafikun rrugor !

-

Nese do te ishte çdo dite keshtu tejet i lehtësuar, nuk do te perbente lajm trafiku i qarkullim te automjeteve ne hyrje –daljen kryesore te qytetit te Shkodres deri te Harku i Berdices ………
E vëzhguam me kamren tone ne oret paradrekes se dites se shtune, nje dite pushimi por njeheresh edhe kur pritej dyndje drejte plazhit te Velipojes apo pikes doganore te Muriqanit për ne Ulqin. Megjithate nje trafik tejet normal, si asnjehere tjeter ne nje dite pushimi vere…….
Po keshtu edhe ne uren e Bahçallekut, segment qe mbingarkohet me automjete ne te gjitha ditet e vitit ! Çuditerisht edhe ketu lëvizja e automjeteve ne dy korsite behet pa asnjë ndalese……..
Mberrijme tek Harku i Berdices, aty ku kryeqezojne automjete qe vine nga qyteti i Shkodres me ato qe duan te hyne ne ketë qytet apo ne Ulqin si dhe te tjerat qe udhetojne për ne Velipoje e anasjelltas. Edhe ne ketë pike gjithça funksionon ne trafik pa asnjë problem……
Duket se vendosja e ketu e dy inspektoreve te policise se qarkullimit rrugor ka nje efekt domethenes për mënjanimin e konfuzionit ne trafik. Nderkohe nuk mungojne edhe ata qe jashte kamres kujtojne se jemi ne muajin e ramazanit ndaj akoma nuk ka nje masivizim drejte plazhit te Velipojes, prandaj edhe trafiku duket i lehtësuar…..

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts