Saturday, March 2, 2024
HomeAktualitetFalja e namazit te Fiter Bajramit

Falja e namazit te Fiter Bajramit

-

Me faljen e namazit në sheshin qëndror të Shkodres, kanë nisur festimet e Fiter Bajramit nga besimtarët mysliman. Ka qënë myftiu imam Muhamed Sytari që bashkë me urimin e kësaj feste, drejtoi një lutje të veçantë për paqe në vendin tonë dhe mbarë botën, pasi terrorizmi nuk ka të ndalur duke mos kursyer shpërthimet as në vendet e shenjta.

Gëzimi i Fiter Bajramit duhet të përhapet kudo vijoi Sytari, si një mesazh tolerance dhe bashkimi.

Me përmbylljen e 30 ditëve të Ramazanit, besimtarët mysliman bashkohen në lutjet e përbashkëta të Fiter Bajramit. Siç është bërë traditë ceremonia e faljes nga sheshi përpara xhamisë Ebu Beker u përcoll live nga Tv1 Channel.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts