Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitetShqiperi – Marok ne Shkoder, policia zbardh planin e masave

Shqiperi – Marok ne Shkoder, policia zbardh planin e masave

-

Kur na ndajnë pak orë nga sfida që do të shënojë inagurimin e stadiumit të ri “Loro Boriçi”, ajo mes kombëtares Shqiptare dhe Marokut, policia ka zbardhur planin e masave për garantimin e mbarëvajtjes së ndeshjes. Tifozeria që do të ndjekë ndeshjen në stadium duhet të jetë e pajisur me bileta dhe dokumenta identifikimi, ndërsa nuk do të lejohen sendet e forta. Gjithashtu me 31 gusht bizneset që ushtrojnë aktivitetin përreth stadiumit, nga ora 15.00 do të duhet të mbyllin aktivitetin e tyre. Gjithashtu një pjesë e segmenteve rrugore do të bllokohen për levizjen apo parkimin e automjeteve dhe të tjera do të kenë kufizim levizjeje. Kështu nga ora 15.00 deri në orën 24.00 e dates 31 gusht rrugët që do të bllokohen për lëvizje dhe parkim janë bulevardi “Zogu i Parë”, sheshi Parrucë deri tek “Ish 5-Heronjtë”, rruga “Bujar Bishanaku”, nga Teatri deri në Kiras së bashku me degëzimet, dhe rruga “Zyhdi Repishti” e njohur ndryshe si ish poligoni i qitjes. Ndërsa kufizim të lëvizjes në orët e pasdites deri në përfundim të ndeshjes do të ketë në segmentet: “Xhabije – Parrucë”, “Sheshi 2 Prilli – Parrucë”, “Kryqëzimi i ish degës – Ish 5-Heronjtë”, “Kryqëzimi i Rusit – Ish 5-Heronjtë”. Aktiviteti sportiv është parashikuar të fillojë në orën 20.30 dhe hyrja e tifozerisë, me qëllim shmangien e konfuzionit, do të nisë nga ora 18.00. policia e Shkodres kërkon mirëkuptimin e sportdashësve që do të marrin pjesë në këtë aktivitet në respektimin dhe zbatimin e këtyre masave si dhe paisjen me biletë dhe dokument identifikimi, duke shmangur njëkohësisht mbajtjen me vete dhe futjen në ambientet e stadiumit të, sendeve të forta, borive, shisheve të çfarëdolloji, fishekzjarreve, monedhave apo sendeve metalike, pasi në hyrje do të kontrollohen fizikisht të gjithë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts