Wednesday, December 6, 2023
HomeAktualitetShkollat me dhe pa libra !

Shkollat me dhe pa libra !

-

Pajisja me tekstet shkollore ndonese kane kaluar afro dy jave nga fillimi i procesit mesimor ende vijon te mos jete e permbyllur ne te gjitha shkollat. Ne disa prej tyre ka ndikuar perzgjedhja e botimeve qe ky process te kryhet ne kohe, e tek te tjerat ende nxenesit presin furnizimin e distributoreve. Ne shume shkolla oret e mesimit po zhvillohen me veshtiresi per shkak se nxenesit duhet te marrin shenime apo fotokopjojne tekstet per tu pergatitur.

Por ndersa disa shkolla e kane kryer thuajse plotesisht pajisjen me libra, shume te tjera ende jane ne pritje. Kete fakt e deshmojne radhet e prinderve perpara librarive, ndersa presin me ore e dite te tera per sigurimin e nje titulli te caktuar. Sikur te mos mjaftonte kalvari I vuajtjeve ne radhe, vete nxenesit nuk po pranohen ne oret e mesimit pa librat perkates.

Kete vit ndryshimi i rregullores per pajisjen me libra ndikoi ne krijimin e radheve ne te gjithe vendin, duke bere qe mesimi te nise pa tekste dhe pasojat e kapriçove te shtepive butuese e distributoreve, ti vuajne prinderit dhe nxenesit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts