Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetDomeni, fshati i harruar ...

Domeni, fshati i harruar …

-

Fshati Domen me rreth 500 banorë, edhe pse ndodhet në një nga zonat më atraktive të Shkodrës për nga vetë pozicioni gjeografik vuan mungesen e theksuar të investimeve. Rruga e ndërtuar 5 vite më parë e ka afruar së tëpërmi këtë fshat me Shkodrën, por kjo afërsi nuk është përkthyer edhe në investime të tjera. Shkolla 9 vjecare është lënë në harresë të plotë, ku 58 fëmijë marrin dijet në një godinë të amortizuar, ku mungon energjia dhe uji.

Uji i pijshëm është shqetësimi kryesor për 70 familjet e fshatit, por nuk mbetet problemi i vetëm për ta.

Fshati Domen ndodhet 17 kilometra larg qytetit të Shkodrës, në njësinë administrative të Postribës.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts