Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetIsh –veterinarja drejt degradimit

Ish –veterinarja drejt degradimit

-

Mbretëron ne mëshirën e fatit, ndonëse ka qene nder godinat me te rregullta te shkollave ne Shkodër. Fjala është për atë te ish shkollës veterinare ne Kiras, me hapësira te bollshme, por siç e tregojnë edhe pamjet e filmuara, gjithçka është lëne drejte degradimit. I vetmi mjedis i ruajtur është një hapësire ne katin e dyte e përdorur për kopsht qe ne vitin 1999:

Para pak vitesh, nxenesit e shkolles se fermereve u transferuan ne Bushat, dhe dyerve te klasave te saj iu vune drynat. Mesuese Faci ka degjuar për projekt rikonstruksioniu, por kjo u takon atyre qe pergjigjen për administrimin e godines:

Ne fakt ish – shkolla veterinare i ka kaluar për administrim Bashkise Shkoder prej vitesh. Drejtuesit e Bashkise shpesh here ankohen për mungesa te godinave, nderkohe nje e tille lihet ne ketë gjendje mjerane, dhe nuk kujtohet njeri për rehabilitimin e saj e përdorimin për interesat e qytetareve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts