Saturday, March 2, 2024
HomeAktualitetFilloi viti i ri akademik

Filloi viti i ri akademik

-

Ne diten e hapjes se vitit te ri akademik, dekanja e fakultetit ekonomik te universitetit “Luigj Gurakuqi” Shkoder, Blerta Dragusha, u kujtoi studenteve te saporegjistruar se ky fakultet eshte i nje standardi te larte:

Sonja Makaj, nga Lezha, nene me nje femije, e cila ka fituar maksimumin e pikeve për degen finance – kontabilitet, tregoi për kembenguljen e saj qe te ia arrije kesaj dite:

Rektori i këtij universiteti, Adem Bekteshi, pasi ka pershendetur studentet dhe stafin akademik, beri thirrje qe ditet deri me 27 tetor te shfrytëzohen nga te gjithe aplikuesit për tu regjistruar:

Ceremonite për fillimin e vitit te ri akademik janë zhvilluar ne te gjitha fakultetet e Universitetit “Luigj Gurkuqi”. Deri tani janë regjistruar 50 % e kontingjentit te studenteve te vitit te pare, dhe ky proçes vazhdon.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts