Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetTregtaret i kerkojne takim Krybashkiakes

Tregtaret i kerkojne takim Krybashkiakes

-

Janë drejtuar ne Bashki, por nuk ka pritur njeri ! Nje grup i tregtareve ambulant ne Rus , insistonin te takonin Kryetaren e Bashkise, Voltana Ademi, por kane marre pergjigjen se me pare duhej te aplikonin me shkrim tek zyra me nje ndalese ! Ata kërkonin qe Bashkia tu jape nje zgjidhje se ku do te tregtojne, pasi nuk lejohen me ne mjediset e jashtme te tregut ne Rus. Pas disa replikave me policin e rojes, si mos te ndodhej ne Shkoder asnjë nga drejtuesit e Bashkise, u larguan te revoltuar, për tu kthyer serish te nesërmen:

Ata paralajmëruan se nese nuk i pret ne takim Kryetarja e Bashkise, atehere do te kalonin ne protesta:

Nga Bashkia u drejtuan për ne Prefekture, por Prefekti Paulin Radovani nuk ndodhej ne Shkoder. Njera nga nenpuneset i siguroi se do ta njoftonone Prefektin për kerkesen e tyre, dhe do ti lajmëronte për takimin qe kerkojne. Me shpresen për ketë takim, grupi i tregtareve ambulant u larguan duke konfirmuar se edhe te enjten qe ne oret e para te mëngjesit do te vinin ne Bashki.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts