Saturday, December 2, 2023
HomeAktualitetMbledhja e keshillit bashkiak

Mbledhja e keshillit bashkiak

-

30 minutëshi i përcaktuar për diskutime jashtë rendit të ditës, ka shërbyer që në këshillin bashkiak të Shkodres të ngrihen disa prej shqetësimeve madhore që kanë qytetaret ne zona të ndryshme. Fillimisht kryetari i grupit të këshilltarëve të LSI-së Sokol Lekaj, u ndal tek rruga e lagjes “Luguçezme” e cila vijon të jetë në gjendje të mjeruar prej vitesh. Më pas këshilltarët e tjere u ndalen tek heqja e karburantit për shkollën speciale “3 dhjetori”, mungesën e korsive për biçikleta, tregjet etj.

Këshilltari i djathtë Isuf Meta ishte edhe më i ashpër kur në ngritjen e shqetësimit për ujesjellësat e fshatit, hodhi akuza për largime nga puna dhe mungesë investimesh prej ndërmarrjes së ujesjellësit Shkoder.

Me shumicë votash kaluan edhe pikat e rendit të dites si ndihma ekonomike për të cilën pati debate rreth disa familjeve të larguara nga skema. Gjithashtu u miratua shperblimi për ekipet dhe sportistët fitues në veprimtaritë kombëtare, shtesë fondi pagash per emergjencat civile, Rregullorja për titujt vendorë të nderit në Bashkinë Shkodër.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts