Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitetRikualifikimi urban i Koplikut

Rikualifikimi urban i Koplikut

-

Është zotuar për ta ndryshuar pamjen e qytetit te Koplikut, dhe tani beson se po e realizon. Deri ne muajin maj rikualifikimi urban i këtij qyteti do te përfundojë, thotë Kryetari i Bashkisë se Malësisë se Madhe, Tonin Marina:

Punimet kane shkaktuar probleme ne trafik, por nuk i mungon mirëkuptimi i qytetareve për ketë projekt:

Janë evidentuar objektet qe do te prishen dhe shpronësimi behet brenda dhjetorit:

Fondin e ka siguruar nga buxheti i shtetit, programi për zhvillimin  rajoneve:

Me ketë projekt, besohet se qendra e Malësisë se Madhe, do te jete një mjedis urban i standardeve bashkëkohorë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts