Sunday, July 21, 2024
HomeSportHamati blerja e re e Vllaznise

Hamati blerja e re e Vllaznise

-

Julian Hamati eshte lojtari me I ri I ekipit te basketbollit te Vllaznise. Ai la Kamzen dhe prej dy ditesh po stervitet me kuqeblute me te cilet ka nenshkruar edhe kontraten zyrtare. Prezantimi I tij u be per mediat ne pranine e trajnerit Gjecaj por edhe inspektorit te lojrave me dore te klubit Vllaznia Astrit Zaganjori. 24 vjecari thote se zgjodhi Shkodren per shkak te tradites ne kete sport por edhe tifozerise.

Nderkohe trajneri Gjecaj thote se kuqeblute kaluan nje moment te veshtire pas largimit te Faslise dhe shpreson qe shume shpejt Hamati te pershtatet me ekipin.

Por perse Vllaznia zgjodhi Hamatin ?

Largimi I Faslise per tek Teuta duket se ka vene ne levizje drejtuesit e Vllaznise te cilet nuk do te mjaftohen vetem me Hamatin por do te afrojne edhe disa lojtare te tjere. Objektivi kryesor normalisht mbetet shpallja per here te 4 radhazi kampion.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts