Saturday, July 20, 2024
HomeAktualitetNdihma ekonomike

Ndihma ekonomike

-

Drejtori I zyrës së ndihmës ekonomike dhe paaftësisë pranë Bashkisë Shkodër Shkëlzen Mustafaraj në një deklaratë për media ka bërë publike për gjithë përfituesit e ndihmës ekonomike se Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë ka nisur shpërndarjen e paisjeve digjitale për transmetuesit televiziv…

Mustafaj shton se në lidhje me fondin për ndihmen ekonomike, ai tashmë është I plotë ndërsa problem mbetet pagesa e kujdestarëve të personave me aftësi të ndryshe….

Mustafaraj shprehet se gjithashtu ka filluar edhe shpërndarja e fondit të shpërblimit të fundvitit për ndihmen ekonomike dhe të pa aftësisë. Ndërsa sa I përket mungesës së fondit ai do paguhet në muajin janar.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts