Tuesday, July 23, 2024
HomeAktualitetPuka drejte zhvillimit turistik

Puka drejte zhvillimit turistik

-

Drejtuesit e Bashkisë se Pukës janë te kënaqur me arritjet e shënuara gjate vitit te kaluar. Ata thonë se qe ne fillim te mandatit hartuan shume projekte ne funksion te kthimit te Pukës ne zone turistike, konkurruan tek Fondi për Zhvillimin e Rajoneve dhe Fondi Shqiptare i Zhvillimit e fituan, ndaj  zbatimi i tyre ne praktike po i jep efektet e pritshme:

Ne Puke nuk behet fjale për digje te fondeve, përkundrazi sigurimi i burimeve financiare dhe kthimi i tyre ne investime behet ne kohen me te shpejte:

Një tjetër projekt qe vlerësohet i rendesishem për Pukën gjate këtij viti, është edhe ndërtimi i pedonales nga qyteti deri te liqeni i Terbunit, ne funksion te shfrytëzimit te hapësirës turistike.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts