Monday, August 15, 2022
HomeAktualitetKopshti me lagështirë !

Kopshti me lagështirë !

-

Po ngrohen nga kaloriferi ! Këta vogëlushë te lagjes “Mark Lula”, janë rikthyer ne kopsht, pas ndërprerjes dyjavore te mësimit. Edukatorja Radohina Marku thotë se hapësira është e madhe, ndaj  del e domosdoshme soba me dru për ngrohje, te cilën e ka siguruar dhe mbetet vetëm instalimi:

Por ajo me shume problem ka me lagështirën e mjediseve te kopshtit, pasi sa here ka reshje, taraca pikon.

Lidhur me shqetësimin për praninë e lagështirës ne mjediset e këtij kopshti, drejtoresha e kopshteve, Ardita Xhabija, sqaron:

Ne një mjedis te kopshtit, është instaluar për ngrohje soba me dru zjarri. Xhabija thekson ne kopshte duhet hequr dore nga ngrohja me gaz

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts