Thursday, August 18, 2022
HomeAktualitetMbifaturimet e OSHEE ne Shkoder

Mbifaturimet e OSHEE ne Shkoder

-

Mbifaturimet e energjise elektrike per qindra familje Shkodrane ne shifra te frikshme, jane kthyer ne makthin e tyre. Prej ditesh ata presin me ore te tera ne radhe te gjata perpara zyrave te klientit te operatorit te shperndarjes se energjise per nje sqarim si dhe plotesimin e ankesave, por pa marre asnje zgjidhje.

Sipas tyre ka mbi 3 muaj qe lexuesit e energjise nuk kane ardhur dhe ky shqetesim po behet gjithnje e me i madh, ku edhe pse kane bere ankesa ato kane mbetur pa pergjigje.

operatori i energjise elektrike perballe kesaj situate ka zgjedhur te heshte duke mos I dhene asnje pergjigje ketyre familjeve, pjesa me e madhe e tyre me probleme te theksuara ekonomike. Metoda e OSHEE per mbifaturime eshte e njohur prej vitesh ne Shkoder dhe ndodh per periudhat e fundit te vitit dhe fillimin e vitit te ri, ku siç duket institucioni ne fjale per te mbyllur boshlleqet ekonomike te ardhura nga mos aftesia ne menaxhim, ju faturon qytetareve te tilla fatura. Strategjia e ndjekur eshte e njejta si per familjet qe nuk gjenden ne Shqiperi, edhe per ata qe jetojne ketu duke u mbifaturuar deri ne shumat 200 mije leke te vjetra ne muaj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts