Tuesday, June 25, 2024
HomeAktualitetTe rinjte te interesuar per arsimin professional

Te rinjte te interesuar per arsimin professional

-

Kthimi i shkolles profesionale “Kolin Gjoka” në Lezhë në një shkollë ekselence duket se ka zgjuar interesin e nxenesve dhe prinderve për arsimin profesional. Pas mbylljes së një viti të suksesshëm ku shumë nxenes edhe pse ende janë në shkollë tashmë kanë edhe një punë në profesionin e tyre qofte sezonale apo edhe të përhershme. Interesi i te rinjve  për tu rregjistruar në vitë të parë ka nisur që tani. Një fakt të tillë e bënë të ditur drejtori i kësaj shkolle Bardh Dedgjonaj

 

Nen Drejtori i Projektit Aftesi per Punë Fatjon Dragoshi thotë se ka nisur nëj bashkpunim i frytshem me kompani serioze të cilet kanë shprehur interes për të punesuar nxenesit që kanë arritur të përvetsojnë nje profesion.

Shkolla “Kolin Gjola” këto dy vitet e fundit është mbeshtetur fuqishem nga disa vende perendimore e vecanerisht Zvicra. Ndersa u vizitua edhe nga një delegacion i vendeve gjermanishtë folese të cilet premtuan më shumë mbeshteje për arsimin profesional.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts