Sunday, March 26, 2023
HomeAktualitetBie një masiv shkëmbor, bllokohet aksi Pukë-Fushë-Arrëz

Bie një masiv shkëmbor, bllokohet aksi Pukë-Fushë-Arrëz

-

PUKE- Bllokohet aksi rrugor Pukë-Fushë Arrez. Shkak është bërë rënia e një masivi shkëmbor në rrugë. Ngjarja është regjistruar në afërsi të urës se Bicajve.

Pavarësisht situatës dhe bllokimit të trafikut, kompania që kujdeset për mirëmbajtjen e rrugës nuk ka ndërhyrë ende për pastrimin e saj.

Sipas ‘BalkanWeb’ aktualisht 80% e trasesë është e bllokuar dhe se transporti i mjeteve të tonazhit të madh është i pamundur.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz apo dhe mjete të dëmtuara.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts