Monday, March 27, 2023
HomeAktualitetURAGANI IRMA SHKATËRRON SELINË E QEVERISË, JA SKENAT E TMERRSHME PAS GODITJES...

URAGANI IRMA SHKATËRRON SELINË E QEVERISË, JA SKENAT E TMERRSHME PAS GODITJES SË KARAIBEVE

-

 

Uragani Irma ka hequr çatitë dhe ka rrëzuar të gjithë energjinë elektrike në ishujt francezë të Shën Martinit dhe Shën Bartolemisë në Karaibe.

 Franca ka kërkuar avionë dhe është dërguar në ushqime urgjente dhe racionet e ujit

Autoriteti rajonal për Guadeloupe dhe ishujt fqinjë tha se stacioni i zjarrit në Saint Barthelemy është nën metra në ujë dhe asnjë automjet shpëtimi nuk mund të lëvizë.

Ai tha se selia e qeverisë në Shën Martin është shkatërruar pjesërisht dhe ishulli është në një ndërprerje të plotë.

Ministri francez për territoret jashtë shtetit Annick Girardin u shpreh i frikësuar për një numër të caktuar të bashkatdhetarëve, të cilët fatkeqësisht nuk donin të dëgjonin masat mbrojtëse dhe të shkonin në vende më të sigurta. ‘Po përgatitemi për më të keqen’.

124121421.jpg2341234124_copy.jpg232323.jpg111111111111.jpg

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts