Saturday, September 23, 2023
HomeAktualitetPËRFUNDON PAS 1 JAVE AVENTURA E 18-VJEÇARIT TË ARRATISUR NGA KOMISARIATI I...

PËRFUNDON PAS 1 JAVE AVENTURA E 18-VJEÇARIT TË ARRATISUR NGA KOMISARIATI I PUKËS, ZBULOHET VENDI KU ISHTE FSHEHUR

-

Pas 1 jave arratie, Policia e Pukës ka vënë përsëri në pranga 18 vjeçarin Emirjon Nika, i cili u arratis nga Komisariati pasi ishte arrestuar për “Vjedhje me dhunë”.

Ditën e sotme, adoleshenti është arrestuar në fshatin Karmë, në një shtëpi të vjetër, në pronësi të babait të tij.

Pak ditë më parë, daja dhe gjyshja e të arrestuarit  i kanë bërë apel nipit që të dorëzohej, pasi familja e tij po kërcënohej nga Policia. Në rrëfimin e tyre, familjarët treguan për mediat se Emirjoni pas arratisjes kishte shkuar në shtëpi dhe kishte kërkuar bukë.

Policia e Shtetit së bashku me Renean, u ngritën në këmbë pas arratisjes së 18-vjeçarit, por vetëm ditën e sotme është bërë i mundur arrestimi i tij. Si përgjegjës për ngjarjen u pezullua shefi i Rendit Pukë dhe zëvendësi i tij , ndërsa dy policët përgjegjës të turnit Dodë Preka dhe Pajtim Bushi janë arrestuar pas arratisjes së 18 vjeçarit.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,868FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts