Thursday, June 13, 2024
HomeAktualitetShpërthimi në Londër, gazetari rrëfen momentin: Njerëzit në panik, u gjakosën duke...

Shpërthimi në Londër, gazetari rrëfen momentin: Njerëzit në panik, u gjakosën duke u hedhur nga treni

-

Shërbimi i Ambulancës së Londrës thotë se ka dërguar një ekip reagimi në zonën e rrezikshme në vendngjarje.

 Gazetari i BBC në Londër Riz Lateef, i cili ishte në Parsons Green duke shkuar për në punë, tha se “kishte panik dhe njerëzit nxitonin të dilnin nga treni, pasi dëgjuan atë që dukej si një shpërthim”

“Njerëzit u gërvishtën dhe morën plagë të lehta duke u përpjekur të largoheshin nga vendi i ngjarjes. Kishte shumë panik”, tregoi ai.

Moderatorja e lajmeve në BBC, Sophie Raworth tregon se pa një grua në një barelë me djegie në fytyrën dhe këmbët e saj.

Alex Littlefield, 24 vjeç, një punonjës i qytetit, tregoi momentin kur pa njerëzit të vraponin të tmerruar dhe forca të shumta policie të armatosura.

“Isha duke rreth stacionit Parsons Green Tube kur pashë njerëzit duke vrapuar të tmerruar. Pashë oficerë policie, zjarrfikës, turma njerëzish të shqetësuar dhe policë të armatosur”, tregoi ai.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts