Thursday, June 13, 2024
HomeAktualitetFushë Arrëz, Pukë /Dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 09.08.2017, ku kanë...

Fushë Arrëz, Pukë /Dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 09.08.2017, ku kanë mbetur të dëmtuar dy shtetas.

-

 

Ndalohen 3 shtetas të shpallur në kërkim si autor të dyshuar të ngjarjes.

Nga Seksioni për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve u ndaluan shtetasit në kërkim:

Gjovalin Gjinaj, 23 vjeç, banues në Fushë Arrëz

Fran Gjinaj, 23 vjeç, banues në Fushë Arrëz

Mark Gjinaj, 19 vjeç, banues në Fushë Arrëz

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta, shtetasit B. Gj. dhe D. Gj. banues në Fush Arrëz.

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Pukë me shkresë Nr.88, datë 14.08.2017, ka urdhëruar ndalimin për veprën penale të “Plagosje e lehtë me dashje”, “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Prishje e rendit e qetësisë publike” të kryera në bashkëpunim parashikuar nga nenet 89-25, 90/1-25, 274-25 i Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts