Saturday, July 20, 2024
HomePolitikëReforma në administratë - Mesi: Nuk do të largohen punonjësit korrektë e...

Reforma në administratë – Mesi: Nuk do të largohen punonjësit korrektë e profesionistë

-

Në prag të transferimeve apo largimeve të punonjësve në administratë si rezultat i shkrirjes së ministrive zv.kryeministrja Senida Mesi ka sqaruar se në këtë proces do të zbatohet ligji për nëpunësin.

Duke folur në takimin e 7 për reformën në administratë theksoi se nuk do të largohet nga puna asnjë nëpunës që ka qenë korrekt në detyrën e tij.

Përfaqësesja KE për çështjet e administratës, Mikela Matuella kërkoi më shumë transparencë në realizimin e reformës.

Ndryshimet në administratë  duhet të jenë të qarta dhe të vendoset  një plan konkret. Deri më tani Kemi parë ndryshime thelbësore.

Qeveria Rama 2 shkriu 9 ministri dhe shkriu 37 agjensi ndërsa tashmë pritet miratimi i strukturave të reja për të parë se sa punonjës do të largohen.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts