Sunday, April 21, 2024
HomePolitikëBerisha denoncon: Të sëmurët me kancer në mëshirë të fatit, në QSUT...

Berisha denoncon: Të sëmurët me kancer në mëshirë të fatit, në QSUT s’ka ilaçe

-

 

Duke iu referuar qytetarit dixhital, ish- kryeministri Sali Berisha shkruan në ‘Facebook’ se të sëmurët me kancer janë në mëshirë të fatit, pasi në QSUT mungojnë ilaçet. Sipas qytetarit dixhital tek Onkologjiku në QSUT mungon një lloj ilaçi i quajtur herceptinë, i cili kushton nga 500€-1000€ vetëm për një seancë.

Statusi i Sali Berishës: 
Korrupsioni qeveritar le te semuret me kancer pa ilaçe ne meshire te fatit!
Lexoni mesazhin prekes te qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje zoti Berisha! Fillimisht uroj te jeni mire me shendet. Dua te ndaj me ju nje shqetesim te madh te cilin shpresoj ta ndani ne seancen e neserme perballe qeverise. Behet fjale per mungesen e nje ilaçi te onkologjiku ne QSUT. Ilaçi quhet HERCEPTINE dhe ka shume kohe qe mungon dhe e vetmja pergjigjie qe marrim eshte: “E ka ne dore ministria!”. Ilaçi kushton 500€-1000€ vetem per nje seance dhe mami im duhet ta marri 18 here. Shume te diagnostifikuar me semundje tumoriale, presin çdo dite e nuk e marrin dot kete ilaç ne spital dhe gjithashtu nuk arrijne ta blejne dot vete. Besoj shume qe do e ngrini kete problem kaq urgjent. Iu pershendes me besim e respekt!”
22140738_876861332474775_8380294172336507968_n

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts